Організатор
VIII Міжнародний
інвестиційний
бізнес-форум
«Енергоефективність та відновлювана енергетика»
1-2 листопада 2016 року
м. Київ, НСК «Олімпійський»,
Хол Чемпіонів,
вул. Велика Васильківська, 55
Програма
Спікери
1 листопада
Офіційне відкриття VIII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму «Енергоефективність та відновлювана енергетика» Детальніше

9:30-10:30

Вітальна кава

10:30-11:10

Офіційне відкриття VIII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму «Енергоефективність та відновлювана енергетика» (Хол Чемпіонів)

 

Вітальне слово:
 

  • Геннадій ЗУБКО, Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України
     
  • Олександр ДОМБРОВСЬКИЙ, Народний депутат України, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
     
  • Сергій САВЧУК, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України
     
  • Крістіан Донс КРІСТЕНСЕН, Посол Данії в Україні
     
  • Герміне ПОППЕЛЛЕР, Посол Австрії в Україні 
     
  • Янтомас ХІМСТРА, Директор Представництва Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні
     
  • Анатолій КІНАХ, Президент Українського союзу промисловців та підприємців
     
  • Кирило ШЕВЧЕНКО, Голова правління АБ «Укргазбанк»
     
  • Олександр ГРИЦЕНКО, Голова правління АТ «Укрексімбанк»
     
  • Руслана ЛИЖИЧКО, Громадська діячка, Народний депутат України V скликання, українська співачка
     

11:10-11:30

Огляд виставкової експозиції

11:30-12:00

Брифінг для представників ЗМІ (Зал Альтіус)
 

Учасники брифінгу:
 

  • Геннадій ЗУБКО, Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України
     
  • Олександр ДОМБРОВСЬКИЙ, Народний депутат України, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
     
  • Сергій САВЧУК, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України
     
  • Кирило ШЕВЧЕНКО, Голова правління АБ «Укргазбанк»
Перший день «Відновлювана енергетика – стале майбутнє країни» Детальніше

 

11:30-14:15

Конференція «Відновлювана енергетика: перспективи розвитку та ефективні механізми залучення інвестицій»

(Хол Чемпіонів)

 

11:30-12:45

Панель 1 «Розвиток «зеленої» енергетики – можливість для економічного та енергетичного прориву України»

  • Ігор ТИННИЙ, Засновник та співвласник енергетичного холдингу «Гідроенергоінвест-Акванова»

Спікери:

  • Олексій ОРЖЕЛЬ, Голова Української асоціації відновлюваної енергетики
  • Максим СИСОЄВ, Співголова Комітету палива та енергетики Європейської бізнес асоціації, юрист міжнародної юридичної фірми Dentons
  • Віталій СЕВОСТ’ЯНОВ, Технічний директор ТОВ «УК «Вітропарки України»
  • Зиновій КОЗИЦЬКИЙ, Співзасновник ТОВ «Еко-Оптіма»
  • Володимир БОЙКО, Член Ради директорів, директор по розвитку EIG Engineering
  • Єдуард ПАСТУШЕНКО, Директор  ТОВ «ВДЕ-Україна»

12:45-13:00

Кава-брейк
 

13:00-14:15

Панель 2 «Відновлювана енергетика – сучасний мультиплікатор повернення інвестицій»

Модератор: Сергій НАБОК, Головний редактор інтернет-порталу «Бізнес»

Вітальне слово:

  • Кріна ЛАВЕРІ, Перший секретар посольства Великої Британії з питань енергетики та торгівлі

Спікери:

  • Сергій МАСЛІЧЕНКО, Асоційований директор Департаменту енергоефективності Представництва ЄБРР в Україні
  • Олексій РОМАНОВ, Директор ІМЕПАУЕР, старший експерт з комерційних питань програми ЄБРР з кредитування проектів відновлюваної енергетики (ЮСЕЛФ)
  • Ірина ЛЯШЕНКО, Спеціаліст з інвестицій представництва НЕФКО в Україні
  • Родіон МОРОЗОВ, Директор Департаменту екологічного реінженірінгу та впровадження проектів ресурсозбереження АБ «Укргазбанк»
  • Сергій ХУДІЯШ, Начальник Управління програм міжнародних фінансових організацій АБ «Укрексімбанк»
  • Костянтин ГУРА, В.о. директора ВП ДП «Центр залучення зелених інвестицій»

 

14:15-15:00

Ланч

 

15:00-17:45

Конференція «Зменшення енергетичної залежності України: відмовитися від споживання газу реально» (Хол Чемпіонів)

 

15:00-16:00

 

Панель 1 «Заміщення природного газу. Створення ринку твердого біопалива»

Модератор: Андрій ЗІНЧЕНКО, Редактор рубрики енергетика та енергозбереження видання «Економічна Правда»

Спікери:

  • Георгій ГЕЛЕТУХА, Голова правління громадської спілки «Біоенергетична асоціація України»
  • Ніколь ДАНИЛОВА, Віце-Президент Українського Пелетного Союзу
  • Андерс КРІСТЕНСЕН, Головний Радник Енергетичного Агентства Данії Українсько-данського енергетичного центру
  • Ірина ГНАП, Директор агро-енергетичної компанії «SALIX energy»
  • Володимир ЛЯЩЕНКО, Керівник проекту ПРООН «Розвиток та комерцелізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні»
  • Станіслав КРУГЛЯК, Директор ТОВ «Альтернативні енергоресурси», повноважний представник APS Power Technology GmbH в Україні
  • Юрій ШАФАРЕНКО, Начальник Управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності

16:00-16:30

Підписання меморандумів про співробітництво у сфері розвитку відновлюваної енергетики між Держенергоефективності та головами міських рад

 

16:30-16:45

Кава-брейк

 

16:45-17:45

 

Панель 2 «Рідке біопаливо. Міжнародні зобов’язання та досвід. Формування вітчизняного ринку»

Модератор: Тарас МИКОЛАЄНКО, Директор Української асоціації  виробників альтернативних транспортних палив «Укрбіопаливо»

Спікери:

  • Наталія ЛАГУТІНА, Начальник відділу альтернативних видів палива Держенергоефективності
  • Кейс КВАНТ, Головний експерт NL Agency, Нідерланди
  • Олександр ШКУРЛА, Перший секретар генерального консульства Словацької республіки
  • Микола КОБЕЦЬ, Експерт проекту ЮНІДО/ГЕФ «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваних джерел енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України»
  • Богдан КОЧІРКА, Заступник директора  Науково-дослідного інституту нафтопереробної та нафтохімічної промисловості «МАСМА»

***

 

14:30-17:30

Комунікаційна платформа «Investment HUB» (зал Альтіус)

 

14:30-16:30

Презентаційна панель «Можливості залучення «зелених» інвестицій у регіони»

Модератор: Кирило ТОМЛЯК, Радник Голови Держенергоефективності

Вітальне слово:

  • Валерій ПИСАРЕНКО, Народний депутат України
  • Костянтин ГУРА, В.о. директора ВП ДП «Центр залучення зелених інвестицій»

Спікери:

  • Ронні НІЛЬССОН, Старший Радник, Керівник Програми DemoUkrainaDH, Північна Екологічна Фінансова Корпорація (НЕФКО)
  • Юлія УСЕНКО, Голова правління ГО «Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку»
  • Олексій ОРЖЕЛЬ, Голова Української асоціації відновлюваної енергетики
  • Володимир МАЙСТРИШИН, Голова спостережної ради громадської спілки «Біоенергетична асоціація України»
  • Олександр БАБІЙ, Керівник Проектного офісу ТПП України, директор Агенції Місцевого Економічного Розвитку
  • Сергій КОВАЛЮК, Комерційний директор ДП «Інноваційно-інжинірингові технології»
  • В’ячеслав ТУЛІН, Керівник ECODEVELOP
  • Олександр КОЛЄШИН, Заступник Генерального директора
    «МАСТ-ІПРА»

Заключне слово:       

  • Валерій КОЦЮБА, В.о. начальника Управління інвестиційної діяльності у відновлюваній енергетиці Держенергоефективності

 

16:30-17:30

Ділове спілкування у форматі «B2B»

Ланч

2 листопада
Другий день «Курс України на енергоефективність» Детальніше

9:00-10:00

Вітальна кава

 

10:00-17:30

Конференція «Енергоефективність – шлях здобуття енергонезалежності» (Хол Чемпіонів)

 

 

 

Вітальне слово:

  • Сергій САВЧУК, Голова Держенергоефективності

 

10:00-11:30

Панель 1 «Енергоефективність у житлі: успішні зрушення»

 

10:00-10:40

Дискусійна секція 1: Оцінка програм енергоефективності у житловому секторі
 

Модератор: Ольга РОМАНЮК, Експерт проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»
 

Спікери:

  • Сергій САВЧУК, Голова Держенергоефективності
     
  • Софія ЛІНН, Керівник проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі в Україні»
     
  • Діана КОРСАКАЙТЕ, Керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»
     
  • Володимир САРІОГЛО, Експерт проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»
     
  • Оксана БУЛГАКОВА, Керівник програми ЄБРР «IQenergy»

 

10:45-11:30

Дискусійна секція 2: Успішний досвід впровадження енергоефективних заходів серед ОСББ

Модератор: Ольга РОМАНЮК,  Експерт проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»
 

Спікери:

  • Стефанія КЛИМКО, Голова АОСББ «Оберіг», м. Львів
     
  • Роман БОНДАРУК, Голова Ради голів ОСББ  м. Луцька
     
  • Микола ПАСЬКО, Голова департаменту об'єктної дистрибуції компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)»
     
  • Юлія САМОЙЛОВА, Голова ОСББ «Альма Центр», м. Харків
  • Тетяна БОЙКО, Координатор житлово-комунальних програм ГО «ОПОРА»
     
  • Віталій ШАПОВАЛЕНКО, Консультант проекту GIZ «Створення енергетичних агентств в Україні»
     
  • Ярослав ДЕМЧЕНКОВ, Старший національний експерт проекту ПРООН/Словаччини «Секретаріат та Експертний Хаб з енергоефективності»

 

11:30-11:45

Кава-брейк

 

11:45-14:20

Панель 2 «Енергосервіс у бюджетній сфері: перші успіхи, перспективи удосконалення та потенціал інвестицій»

 

11:45-12:35

Дискусійна секція 1: Успіхи регіональної влади та бізнесу, практичні бар'єри та перспективи
 

Модератор: Олексій КОРЧМІТ, Радник Голови Держенергоефективності
 

Спікери:

  • Олександр ХАПАТНЮКОВСЬКИЙ, Заступник Голови Савранської райдержадміністрації
     
  • Катерина СИТНИК, Директор ТОВ «ІнтерЕнерергоСервіс»
     
  • Олексій ПИДОЧЕНКО, Директор Департаменту енергетики виконкому Вінницької міськради
     
  • Сергій ВОРОНІН, Директор ТОВ «СпецСтрой»
     
  • Петро ПАНТЕЛЕЄВ, Заступник Голови Київської міськдержадміністрації
     
  • Сергій КОСТИРКО, Голова правління ГО «Муніципальна Енергія»

 

12:40-13:30

Дискусійна секція 2: Удосконалення законодавства: електронні аукціони, додаткові гарантії інвесторам

Модератор: Олексій КОРЧМІТ, Радник Голови Держенергоефективності
 

Спікери:

  • Олексій РЯБЧИН, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
     
  • Ігор НІКОНОВ, Радник Київського міського голови
     
  • Олена БАСУРОВА, Начальник юридичного Управління фінансового Департаменту Київської міськдержадміністрації
     
  • Інна САМЧИНСЬКА, Заступник Генерального директора ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень»
     
  • Олександр СТАРОДУБЦЕВ, Директор Департаменту регулювання державних закупівель Мінекономрозвитку
     
  • Микола ЖАНДОРОВ, Член наглядової ради ProZorro, керівник торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua
     
  • Юрій ДРАГАНЧУК, Старший юрист ЮФ «Саєнко/Харенко», консультант ЄБРР

 

13:30-13:40

Легка кава

13:40-14:20

Дискусійна секція 3: Перспективи кредитування та міжнародна технічна підтримка інституційної спроможності влади та бізнесу щодо запровадження енергосервісу
 

Модератор: Олексій КОРЧМІТ, Радник Голови Держенергоефективності
 

Спікери:

  • Сергій ВОЛКОВ, Старший програмний менеджер Представництва Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні
     
  • Олена ДМІТРІЄВА, Член Наглядової Ради ПАТ  «КБ «ГЛОБУС»
     
  • Ерік БЕРМАН, Консультант проекту GIZ «Партнерство з модернізації: Енергоефективність у лікарнях», Латвія
     
  • Оксана КИСІЛЬ, Експерт проекту ЄС «Угода мерів Схід-ІІ»

 

 

14:20-15:00

Ланч

 

 

15:00-16:00

Панель 3 «Енергоефективність та енергетичний менеджмент в промисловості: розвиток економіки від підприємства до держави»

Модератор: Сергій ПОРОВСЬКИЙ, експерт з технічних та фінансових питань, Група управління проектом UKR IEE «Впровадження систем енергоменеджменту в промисловості України».
 

Спікери:

  • Олексій ПАЩЕНКО, Національний координатор проекту, Група управління проектом UKR IEE «Впровадження систем енергоменеджменту в промисловості України»
     
  • Наталія ГРИЦЕНКО, представник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа»
     
  • Тамара БУРЕНКО, заступник директора Департаменту – начальник Управління моніторингу та інформатизації Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності
     

·       Андерс КРІСТЕНСЕН, Головний Радник Енергетичного Агентства Данії Українсько-данського енергетичного центру
 

·       Венді ДА КРУЗ (Wendy da Kruz), ЮНІДО EnMS експерт

 

 

16:00-16:15

Кава-брейк

 

16:15-17:30

Панель 4 «Конкурентний ринок виробництва тепла. Перспективи для України»

Модератор: Олександр ДОМБРОВСЬКИЙ, Народний депутат України, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
 

Спікери:

  • Георгій ГЕЛЕТУХА, Голова правління громадської спілки «Біоенергетична асоціація України»
     
  • Діана КОРСАКАЙТЕ, Керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»
     
  • Борис ДОДОНОВ, Старший економіст «Нова соціальна та економічна політика»
     
  • Володимир МАЙСТРИШИН, Голова спостережної ради громадської спілки «Біоенергетична асоціація України»
     
  • Євген МАГЛЬОВАННИЙ, Директор департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності
     
  • Василь ЯСТРУБИНСЬКИЙ, Заступник директора Департаменту - начальник управління цінової політики Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради
     
  • Костянтин БОГАТОВ, Член правління громадської спілки «Біоенергетична асоціація України»
     
  •  Борис БАСОК, Віце-президент Національної асоціації України з теплових насосів, член-кореспондент Національної академії наук України