Портал в режимі тестування та наповнення

Пережити зиму в умовах атак на критичну інфраструктуру: стартувала кампанія “Залиш цю енергію для себе”

03 лютого 2026

На тлі зими та постійних ударів по енергетичній інфраструктурі в Україні стартувала інформаційна кампанія з енергоефективності “Залиш цю енергію для себе”. 

Її мета – розказати про звичайні побутові рішення, які можуть допомогти українцям краще пережити періоди відключень та дефіциту енергії. Йдеться не про великі ремонти, а про доступні кроки, спрямовані на заощадження тепла та розумне використання електроенергії. 

Нещодавні соціологічні дослідження показали, що для 42% українців комфорт в домі є важливим стимулом для впровадження енергоефективних заходів*. В умовах війни енергоефективність часто означає можливість не замерзнути й зберегти базові умови життя у найважчі моменти. 

“Сьогодні життя людей як ніколи залежить від доступу до енергії, а українська інфраструктура зазнає безпрецедентних масованих атак. Тому ми хочемо нагадати про дієві й часто непомітні рішення, які дозволяють отримати максимум від тепла й електрики, коли вони є. Тепловідбивний екран за радіатором, двокамерні склопакети в зимовому режимі, насадка-аератор на кран для заощадження гарячої води — навіть прості заходи допомагають суттєво підвищити рівень комфорту в оселі”, – зазначила голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва. 

Кампанія проходить у великих містах, життєдіяльність яких особливо залежить від стабільного енергопостачання. Ініціативу спільно реалізують Данське енергетичне агентство та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України. Проєкт фінансується Данським енергетичним агентством. “Зараз для українців найважливіше – пережити зиму. 

Народ Данії непохитно підтримує Україну, і ця кампанія, спрямована до всіх українців, є невід’ємною частиною ширшої допомоги, яку надає наша країна. Хоча наш досвід неможливо напряму порівняти з українським, запропоновані енергоефективні заходи є простим, універсальним і дієвим способом отримувати більше з енергії, що є в наявності”, – сказала заступниця генерального директора Данського енергетичного агентства Ібен Мьоллер Сондергард.

 Детальніше про енергоефективні рішення — на сайті: www.eeua.org.ua *дослідження Gradus на замовлення Данського енергетичного агентства і Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

Діяльність

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux